Näitan kõiki 14 tulemust

Urmo Rausi kogumik “Õhtumaade rännakud”, 2021

20
Seitset rännujuttu sisaldav kogumik. Eesti keeles, 56 lehekülge, formaat 14 x 20,5 cm Kirjastanud  Studio Raus, november 2021

Ants Juske, Harry Liivrand, Rauno Thomas Moss “Jaan Elken”, 2011

45
Raamat. Kõvakaaneline, 396 lk. Jaan Elkeni (s 1954) monograafia mahukas isikukataloog sisaldab Ants Juske teksti „Jaan Elkeni looming – vahekokkuvõte”, mille alajaotustes „Kontseptualism”, „Hüperrealism”, „Tekst ja pilt” on kokku võetud maalikunstniku nüüdseks üle kolme aastakümne kestnud looming. Kunstniku stilistilised rännakud hüperrealismist abstraktse ekspressionismi suunas on Ants Juske argumenteeritult läbi analüüsinud. Harry Liivranna meilivestlus Jaan Elkeniga (13.12.2009 – 10.02.2010) sisaldab viiteid mitmetele elulooseikadele, kunstniku taustainformatsioon pakub kahtlemata huvi neilegi, kel esmatutvus kunstniku loominguga juba tehtud.

Aavo Kokk, Andres Eilart “Brushstroke NATION”, 2023

30
Hard cover, 312 pages. Brushstroke NATION is the follow-up to the national bestsellers Brushstroke ESTONIA and Global ESTONIA. The third and most important book in the series, Brushstroke NATION provides unique and intelligent insights into Estonian culture and presents the gripping story of how the Estonian nation was formed. The events and motifs captured in the art collected here begin 13,500 years ago when the glaciers retreated from Estonia, and run through the year 2050. This book contains the events, traditions, moments, and ideas that made the Estonian people.

Aavo Kokk, Andres Eilart “Pintsliga tõmmatud RAHVAS”, 2023

30
Kõvakaaneline, 312 lk. „Pintsliga tõmmatud RAHVAS” on järg menuraamatutele „Pintsliga tõmmatud EESTI” ja „Pintsliga tõmmatud LINNAD”. See on sarja kolmas ja kõige olulisem teos. Kultuurilooline uurimus, millist pole Eestis enne nähtud. „Pintsliga tõmmatud RAHVAS” esitleb läbimõeldud ja haaravas rütmis loo, kuidas see rahvas on ennast vorminud. Kunstiteoste abil seletatud sündmused ja motiivid algavad 13 500 aastat tagasi, kui liustikud siinsetelt aladelt taandusid, ning jõuavad aastasse 2050. Raamatus on sündmused, kombed, hetked ja ideed, mis teevad eestlasest eestlase. Kolm raamatut moodustavad Eesti trikoloori.

Aavo Kokk, Andres Eilart “Pintsliga tõmmatud linnad”

30
"Pintsliga tõmmatud linnad" on hea kingitus kunstisõbrale. 312-leheküljeline ning esmakordselt 2012. aastal ilmunud raamat läheneb Eestile ja eestlusele uue ja põneva nurga alt - läbi kunstiteoste. Olemas ka inglis- ja venekeelne variant. Nende tellimiseks palun märkige keele eelistus ostukorvi kommentaaridesse.  

Aavo Kokk, Andres Eilart “Pintsliga tõmmatud Eesti”, 2012

30
Kõvakaaneline, 312 lk. Autorid Andres Eilart ja Aavo Kokk on välja valinud rohkem kui 150 teost, et vaadata Eestimaa ja selle elanikke läbi kunsti vaatenurga.

Mai Levin “Roman Nyman – lühimonograafia ja näituse kataloog”, 2021

27
Mai Levini koostatud lühimonograafia kunstnik Roman Nymani eluloost ja loomingust. Raamat sisaldab ka septembris 2021 Allee galeriis toimunud näitusel esindatud Nymani teoste kataloogi. 95 lk. Koostaja: Mai Levin. Toimetaja: Katre Palm. Kujundaja: Koidu Pilve. Väljaandja: Allee galerii.

Mai Levin “August Jansen – lühimonograafia ja näituse kataloog”, 2021

27
Mai Levini koostatud lühimonograafia kunstnik August Janseni eluloost ja loomingust. Raamat sisaldab ka septembris 2021 Allee galeriis toimunud näitusel esindatud Janseni teoste kataloogi. 94 lk. Koostaja: Mai Levin. Kujundaja: Koidu Pilve. Toimetaja: Katre Palm. Väljaandja: Allee galerii.  

Aavo Kokk, Andres Eilart “Brushstroke Estonia”, 2011/2015

30
Hard cover. 305 pages. All the works of art in this book have been placed on a map of Estonia, thus giving a great overview of this beautiful Nordic country through art.

Näitusekataloog “Erich Pehap 110”, 2022

25
Erich Pehapi 110. sünniaastapäevale pühendatud näituse kataloog. Näitus toimus septembris 2022 Allee galeriis ning sellel oli esindatud 55 erakogudest pärinevat teost erinevatest žanritest ja tehnikatest. Kuraator: Katre Palm. Kataloogi koostaja: Katre Palm. Kujundaja: Karl Kevad. Koordinaator: Mari-Liis Illi-Illik. Reprod: Stanislav Stepaško. Trükikoda: Trükiviis OÜ.  Väljaandja: Allee galerii. Erich Pehap sündis 1912. aastal Viljandis. Kunstihariduse sai ta nii Kõrgemast Kunstikoolist “Pallas”, kus Pehap õppis nii maali kui graafika erialal, kui Kanadast Montreali Mehaanilise Joonestamise Instituudist. Teise maailmasõja ajal Rootsi emigreerunud kunstnik leidis lõpliku elupaiga 1949. aastal Kanadas, kus Pehap osales aktiivselt kohalikus kunstielus korraldades sealsete eesti kunstnike grupi- ja isikunäituseid. Pehapi looming on pälvinud mitmeid auhindu, milledest olulisemaiks tunnustuseks peetakse Accademia Internazionale di Roma kuldmedalit (1972) ja  Accademia di Parma kuldmedalit (1979).        

Ааво Кокк, Андрес Эйларт “ЭСТОНИЯ кисти художника. Более 150 пейзажей на карте Эстонии”, 2015

28
Твердая обложка, 312 ст. Это одновременно обзорный художественный альбом и увлекательный путеводитель по природе Эстонии.

Mai Levin “Richard Uutmaa – Armastades Eestimaad”, 2008

Mai Levini monograafia Richard Uutmaast. Ohtra pildimaterjaliga raamatust leiab nii tütre mälestused kui kolleegi Evald Okase meenutused eesti ühest tuntuimast marinistist. Raamat on heaks infoallikaks mõistmaks Uutmaa sügavat armastust rannamaastiku ning Eestimaa looduse vastu. Kõvakaaneline. 335 lk.

Näitusekataloog – Allee galerii Eesti kunstiklassika sügisoksjon 2020

10
14.11.2020 toimunud Allee galerii eesti kunstiklassika sügisoksjoni teosed on vormistatud kauniks kataloogiks. Kokku oli kunstioksjonil pakkumisel 57 kunstiteost, sealhulgas nii graafikat, õlimaale kui skulptuure. Igale kunstiteosele on pühendatud eraldi lehekülg, millel lisaks kvaliteetfotole on ka kunstiteadlase Mai Levini ning Allee galerii kirjutatud tekstid. 60 lk. Väljaandja: Allee galerii OÜ Kujundus ja trükk: Digra OÜ

Näitusekataloog “Richard Uutmaa 115 – pärleid erakogudest”, 2020 – Kordustrükk valmimisel!

2020 septembrist oktoobrini toimunud Richard Uutmaa 115. sünniaastapäevale pühendatud näitusel Allee galeriis oli üleval 27 meisterlikku õlimaali. Käesolevasse näitusekataloogi on koondatud kõik näitusel olnud teoste fotod. Eessõna on kirjutanud näituse kuraator, kunstiteadlane Mai Levin. Väljaandja: Allee galerii. Fotograaf: Stanislav Stepaško. Kujundus ja trükk: Digra OÜ.