Uudised

Sügisene kunstioksjon purustas taas hinnarekordeid!

27. Endel Kõks “Emandad ja teenijad”, 1953.

Endel Kõks “Emandad ja teenijad”, 1953

30. oktoobril 2021 Allee galeriis peetud kunstiklassika sügisoksjonil purustati sel korral kunstiteadlase ja -kriitiku Harry Liivranna haamrikeerutuse ja kommentaaride taustal taas kahe kunstniku kõigi aegade rekordid. Nii müüdi harva kunstioksjonitele sattuva Aarne Miikmaa 1941. aasta teos “Võrumaa maastik” hinnaga 27 500 Eur ning väliseesti kunstniku Endel Kõksi 1953. aasta maal “Emandad ja teenijad” hinnaga 23 500 Eur.

Protsentuaalselt enim tõusis alghinnaga võrreldes Lepo Mikko Tartu motiividel põhinev sõjaaegne teos, mille lõpphinnaks kujunes 22 000 Eur (alghind 4800 Eur). Nagu ka eelnevatel oksjonitel, nii võeti ka sel korral klientide poolt soojalt vastu sel sügisel oma juubelit tähistava Jüri Arraku teosed, mis mõlemad korraliku tõusu tegid.

Erilist tähelepanu võib sel korral tõmmata baltisakslaste Dückeri, Gebhardti, Spoereri ja Hoffmanni teostele, mis eranditult kõik uued kodud leidsid ning hakkavad omanikele rõõmu valmistama nii Eestis kui välismaal.

Allee galerii tänab südamest kõiki osalejaid, maalide toojaid ning abilisi tänu kellele oksjon teoks sai! Asume ette valmistama järgmisi näituseid ning juba ka kevadoksjonit 2022!

Teoste pakkumiseks kirjutage julgelt: info@alleegalerii.ee !