Uudised

Peeter Musta näituse “Jalutuskäigud Pariisis” avamine 22.02

Peeter Must

“Kuninglik”, 2023

22. veebruaril kell 18.00 avaneb Allee Vana-Viru 11a galeriis Peeter Musta isikunäitus “Jalutuskäigud Pariisis”. Harry Liivranna poolt kureeritud näitusel on eksponeeritud 16 Pariisi reisist inspireeritud impressionistlikku õlimaali, mis kõik lähenevad maailma kunstimekale uuest, ebakonventsionaalsest vaatenurgast.

Liivrand kirjutab: “Nagu Charles Baudelaire, flaneerib Must mööda suvise Prantsusmaa pealinna parke (Luxembourg´i aed), longib Seine´i kaldail, tõukleb bulvarite inimmeres, kuid teda ei tõmba turistlikud vaatamisväärsused. Vaid ühel maalil võime ära tunda fragmenti Eiffeli tornist, Pariisi tuntuimast ehitisest. Musta huvitab hoopis muu –inimesed – nii turistid kui kohalikud. Nende ilmed, body language, žestid, suhtlusrituaalid inspireerivad kunstnikku defineerima oma Pariisi – see on justkui lõõgastavaid hetki ja hetkelist muretust pakkuv idülliline keskkond, kus aga ollakse ometi teineteisele võõrad”.

Peeter Must

“Luxembourgi aed”, 2023

Peeter Must on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia keraamikuna, ent on oma tõelise kutsumuse leidnud maalis. Omanäolise, selgelt äratuntava käekirjaga Musta looming keskendub oma perfektse kompositsiooni otsingul värvile ning valguse ja varju vastandamisele. Nii sünnivad viimaste tähelepanelikul balansseerimisel ootamatult põnevad lahendused, kus ühel ja samal teosel võidakse figuur edasi anda kas ühtlase tumeda kujutisena või hoopis harjumuspäratult erksas koloriidis.

Näitus jääb avatuks 22. veebruarist kuni 16. märtsini Allee galeriis aadressil Vana-Viru 11a, Tallinn. T-R 12.30-18, L 12-16.

Müügis olevad teosed jõuavad peagi ka Allee e-poodi.