Edgar-Valter-Mina-ja-maailm-õlimaal
Edgar-Valter-Mina-ja-maailm-õlimaal
Edgar-Valter-Mina-ja-maailm
Edgar-Valter-Mina-ja-maailm-kadakad
Edgar-Valter-Mina-ja-maailm

Edgar Valter “Mina ja maailm”

KEVADOKSJON 2021

Õli, masoniit. 1980.

Mõõdud 49,5 x 69,5 cm
Alghind  3800 EUR
Pakkumisi 40
Haamrihind  10 800 EUR

Edgar Valter (1929-2006) sündis kaheksalapselises peres ning päris oma haruldase joonistamisande lätlasest onult, Läti Vabariigi vapi kujundanud kuulsalt graafikult Vilis Kruminšilt.

Valteri looming on täis valgust, elurõõmu ja -tarkust ning teda inspireeris loodus oma värviküllusega.

Võrumaal sündinud maalid peegeldavad piirkonna mitmekesist maastikku, selle ümaraid vorme ja igavikulist tähendust. Selle keskmes on enamasti inimene, antud juhul laps, kelle jaoks maailm on osake temast ja vastupidi. Loodus mängib üldse väga olulist rolli Valteri loomingus ning tal on haruldane oskus märgata elu ning müstilisi tegelasi seal, kus tavainimene märkab vaid silmaga nähtavat.

Oksjonil olevas maalis “Mina ja maailm” aastast 1980 süüvib Valter lapse loovusesse ja vabadusse, mis on ainult positiivselt mõistetav nii lapsele endale kui ümbritsevatele. Kogu helge maailm on valla ja ainumõeldavalt kaunis. Lapse loovust sümboliseerib mahedalt rõõmus värvigamma maa ja looduse puhul ning kontrastina on tüdruk ise edasi antud sümpaatse detailsuse ja meisterlikkusega. Teos kuulub vaieldamatult Valteri loomingu paremikku.