Uudised

Jaan Elkeni näituse “Camino” avamine ja vestlusõhtu!

Jaan Elken

Läbi kõiksuse/Across the universe, 2022-2024

17. jaanuaril kell 17.00 avaneb Allee galerii Vana-Viru 11a näitusesaalis kunstnik Jaan Elkeni näitus “Camino” – kontseptuaalne läbilõige perioodil 2005-2024 valminud maalidest. Harry Liivranna poolt kureeritud ja Elkeni enda kujundatud näitust iseloomustab  omalaadne sümboolne maalikunstiline camino – visuaalne rännak läbi kaugetel maadel kogetud ja alatiseks mällu talletunud teravate elamuste, mis omakorda seostatud ning eksistentsiaalsete probleemidega.

Liivrand kirjutab: “Elkeni camino pole palverännak selle klassikalises tähenduses, kuid spirituaalne ja isiklik on see igal juhul. Ning ränd kui selline toimub samuti. Elkeni maalidel heiastuvad eksootilised maastikud (Angkor Wat, Egiptuse püramiidid, Hiina mäestikud) võtavad kirgliku abstraheeritud kuju. Käsitledes lõuendit kui platsi meditatiivsele enesereflektsioonile, defineerib Jaan Elken end vindunud romantikuna, kelle maalitud kujundid tekivad pigem instinktiivselt kui süsteemselt, kuid mitmetähendusliku sõnumi lahtimuukimine sõltub vaatajal siiski nii vaatamis- kui lugemisoskusest.”

Galerii juhataja Katre Palm lisab: “Kuigi iga näitusele jõudnud maali taga peitub kunstniku isiklik jutustus, sisekaemuslik rännak, on käsitletavad teemad universaalsed. Nii muutub Elkeni looming filosoofiliselt justkui vaataja enda maailmaks ja kõnetab teda talle ainuomasest personaalsest vaatepunktist – see on hinges sügavalt tunnetatav emotsioon, läbi kunsti tekkiv side teose looja ja publiku vahel.”

25. jaanuaril kell 18.00 toimub Vana-Viru 11a galeriis ka vestlusõhtu kuraatori ja kunstniku vahel. Soovijail on võimalus soetada ja saada autogramm ka mujal ammu läbi müüdud Jaan Elkeni raamatule. Palume tulekust teada anda: info@alleegalerii.ee , aitäh!

Näitus jääb avatuks kuni 17. veebruarini 2024. Müügil olevad teosed leiate peagi ka meie e-poest!

Fotod avamisest leiab siit:

EPL Kultuuritoimetus, fotograaf Andres Putting: “Maalikunstiline Camino – Allee galeriis avati Jaan Elkeni maalinäitus

ERR Kultuuritoimetus, fotograaf Siim Lõvi: “Allee galeriis avati Jaan Elkeni maalinäitus “Camino””