Uudised

Allee meeskonnaga liituvad Harry Liivrand ja Mari-Liis Illi-Illik

Meil on rõõm tutvustada teile Allee meeskonna kaht uut liiget.

Alates septembrist asub galerii peakuraatorina ametisse tunnustatud kunstiteadlane- ja kriitik Harry Liivrand, kellega Alleel on juba 2020. aastast olnud edukas koostöö kunstioksjonite läbiviijana. Galerii assistendina asub tööle Mari-Liis Illi-Illik, kelle külalislahkust on galeriikülastajad varasematel näitustel loodetavasti juba tunda saanud.

Harry Liivranna portfooliosse kuulub lisaks mitmekümnete näituste korraldamisele nii Eestis kui välismaal ka Tallinna Kunstihoone juhatamine ning kultuuriatašeena Berliini Eesti saatkonnas eesti kunsti edukas tutvustamine. Viimase eest pälvis Harry 2017. aastal järjekorras juba teise Kristjan Raua preemia (esimese pälvis ta 2006. aastal kunstnike liidu aastanäituse kureerimise eest). Pikaaegse kultuuriajakirjaniku ja -kriitikuna toob ta endaga kaasa ka eksperttasemel orienteerumise meediamaastikul. Harry Liivrand on ka 2016. aasta sügisest EMTA kultuuriajaloo külalisõppejõud.

Mari-Liis Illi-Illik

 

Mari-Liis Illi-Illik on läbi ja lõhki loominguline inimene, kelle kunstiarmastus on viinud ta Eesti Kunstiakadeemiasse, kus ta hetkel õpib viimasel kursusel moedisaini korraldust. Mari-Liisi trumpideks on lõputu õppimis- ja töötahe ja positiivne ellusuhtumine ning oleme Allees väga rõõmsad, et ta just meie juures seda nüüdsest veelgi tihedamalt rakendama asub.

Tere tulemast!