Litograafia paberil. Plm 41,5 x 31,5 cm.
Jüri Arraku (s. 1936) kujutatav maailm on paradoksaalne ning sügavamõtteline. Tema tegelaskujud peegeldavad paljuski kunstniku enda eneseotsinguid ning loovad filosoofilisi narratiive, mis oskasid puudutada vaatajat isiklikul tasandil nii nende loomise hetkel kui teevad seda praegu. 20. sajandi 100 suurkuju hulka valitud Arraku looming annab loomadele ja lindudele inimlikud jooned.
Nende sünergiline kaasamine oma jutustustesse tuleneb kunstniku südamevalust puhta, puutumata looduse pärast. Läbi oma loomingu on ta väljendanud muret läbimõtlemata inimtegevuse tagajärgede üle, näiteks 1976. aasta teoses „Mängud puu ümber“, kus loodusjõud siiski veel inimesest üle on. Litosid hakkas Arrak tegema juba 1960. aastatel, ent märgatavalt rohkem kasutas ta seda tehnikat alates 1979. aasta sarjast “Eesti rahvamänge”.
Nii on käesoleva teose „Lend“ hetkeks Arrak selles tehnikas meistritasemel ning narratiiv antakse edasi pingevabalt ja loovalt. Linna kohal hõljuv tiibade ja londiga olevus ei tee etteheiteid maa peal tegutsevale inimkonnale, vaid jälgib vaikselt ja targalt toimuvat pealt. Sest tema käes on suurim võime – võime lennata puhta hingena sinna, kus süda on vaba.