Peeter-Allik-Ain-Protsini-pruut
Peeter-Allik-õlimaal-oksjonil
Peeter Allik “Ain Protsini pruut (Jänku)”, 1990. 103 x 93 cm.

Peeter Allik “Ain Protsini pruut (Jänku)”

KEVADOKSJON 2021

Õli, lõuend. 1990.

Mõõdud 103 x 93 cm
Alghind 4800 EUR
Pakkumisi 1
Haamrihind 4800 EUR

Kursi koolkonna üks asutajaliikmeist Peeter Allik (1966-2019) läheb tõenäoliselt kunstiajalukku kui väljapaistvaim ajastu kroonik, kelle terav pilk näeb Eestist kaugemale ja kelle maalide ning graafika tähendus ei kaota niipea oma aktuaalsust. Allik lõpetas nii Tartu Kunstikooli kui Eesti Kunstiakadeemia Tartu osakonna ning on edaspidi harinud tulevasi kunstnikke nii Academia non Gratas kui Tartu Kõrgemas Kunstikoolis. Õppejõuna julgustas Allik oma õpilasi leidma enda stiili ning pidevalt harjutama. Nii avaldas ta ka Joanna Hoffmannile 2017. aastal antud intervjuus: “Kõige suurem saladus on see, et õppimine tuleb puhtalt ruutmeetrite pealt. Mida rohkem sa tööd oled vehkinud, seda paremini sul ka välja tuleb.” (“Peeter Allik. Kultiveeritud skisofreenia”, Tartu Kunstimuuseum, 2017, lk 311).

Kunstioksjonil olev “Ain Protsini pruut (Jänku)” on hea näide Peeter Alliku grotesksest laadist ja huumorist, mis ei säästa kedagi. Seejuures  moodustavad deformatsioonid ja sürrealistlikult mõjuvad detailid tervikliku kunstilise kujundi.

Teos oli eksponeeritud Peeter Alliku isikunäitusel Tartu Kunstimuuseumis 2017. aastal ning on reprodutseeritud ka näitusega kaasnenud raamatus “Peeter Allik. Kultiveeritud skisofreenia” lk 57, loendis lk 358 ja näituse ülevaatepildil lk 374.