Marju-Mutsu-graafika-Noor-tüdruk
Marju-Mutsu-graafika-noor-tüdruk
Marju-Mutsu-graafika
Marju Mutsu “Noor tüdruk”, 1972. 18,9 x 27,6 cm.

Marju Mutsu “Noor tüdruk”

KEVADOKSJON 2021

Ofort, 1972.
All vasakul: II
All paremal: M. Mutsu

Mõõdud 18,9 x 27,6 cm
Alghind  900 EUR
Pakkumisi 11
Haamrihind  1400 EUR

Kunstirühmituse ANK64 üks algatajaid Marju Mutsu (1941 – 1980) sai kunstihariduse Eesti NSV Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas 1969 graafikuna. Särava ning mitmekülgselt andeka kunstniku varane lahkumine vapustas tollal kunstiavalikkust, ent siiski jõudis Mutsu oma lühikese tegutsemisaja jooksul anda tugeva panuse eesti graafika loole.

Mutsu töid ei liigu kunstiturul just palju. Oma vaba kompositsiooni ja vahetu käsitluslaadiga tõid tema tööd värskust juba tolleaegsesse eesti graafikasse ning need mõjuvad samamoodi ka nüüd. Mutsu lemmiktehnikas ofordis vormistatud teos on reprodutseeritud avalehena Marju Mutsu mälestusnäituse kataloogis (Mai Levin, Eesti Kunstimuuseum 1982) ning seda võib lugeda kunstniku tugevaimate teoste hulka. Tema graafika peategelaseks oli noor naine oma unistuste, loovuse ja igapäevaeluga. Peened, vabad jooned ning spontaansus Mutsu teostes rõhutas üheaegselt nii peategelaste õrnust kui eneseteadlikkust ja tugevust.

“Noor tüdruk” oma paariklehega “Midagi on möödas” on reprodutseeritud ka Kumus 2009. aastal toimunud näituse “Marju Mutsu. Ofordis tabatud hetk” kataloogis.