Mari-Roosvalt-maal-Augustikuu-Allee-galerii-kunstioksjon
Mari-Roosvalt-maal-Augustikuu-Allee-galerii-kunstioksjon
Mari-Roosvalt-Augustikuu-Allee-galerii-detail
Mari-Roosvalt-detail
Mari-Roosvalt-Augustikuu-detail
Mari-Roosvalt-Augustikuu-Allee-galerii-kunstioksjon

Mari Roosvalt “Augustikuu”

KEVADOKSJON 2021

Õli lõuendil. 1978.
All paremal: M. Roosvalt 1978

Mõõdud 98 x 116 cm
Alghind  5400 EUR
Pakkumisi 1
Haamrihind  5400 EUR

Mari Roosvalti (s 1945) soontes voolab puhas loominguline maagia, mille on pärinud oma isalt Evald Okaselt.  Roosvalt lõpetas Eesti NSV Riikliku Kunstiinstituudi 1969 maali erialal ning juba järgmisest aastast alates osales aktiivselt erinevatel näitustel. Roosvalt on aastaid panustanud kunstiharidusse läbi arvukate üldharidus – ja kõrgkoolide ning nimetati 2015. aastal Eesti Kunstnike Liidu auliikmeks. 2006. aastal pälvis kunstnik Konrad Mäe preemia.

Oksjonil olev “Augustikuu” on suurepärane näide tema varasemast loomeperioodist, mil ta ühendas geomeetrilisi vorme elavalt-realistlikult käsitletud loodusfragmentidega, mis oli küllaltki tüüpiline realistlikuma üldsuunitlusega, ent samal ajal abstraktsiooni edasiarendavatele 1970. aastatele. Augustikuu meeleolu ei anna siin edasi mitte ainult floksiõis, vaid ka teose sinirohelistes toonides, mere lähedusele viitav koloriit.

See periood Roosvalti loomingus tuli hästi esile tema ja abikaasa Uno Roosvalti mullusel ühisnäitusel Evald Okase Muuseumis, mil oma tööde kohta rääkis kunstnik ise nii: „Ma olen püüdnud leida sünonüüme, mis on ilu teenistuses, otsides järjepidevusega kunstist positiivseid kilde. Kui neid ei ole jätkunud, siis leian positiivsust keskkonnas. Teine lugu, mis mind maalimisel huvitab, on värvi mõju – küllaltki lihtsa käsitlusega võib saavutada suurema värvide kooskõla. Minimaalsuses on jõud.“ (tsiteeritud Evald Okase muuseumi kodulehelt).