Malle Leis

Malle Leis “Vilivere VI”

SÜGISOKSJON 2022

Õli lõuendil. 1994.
All paremal: Leis 1994
Pöördel: Vilivere VI 40x40 õli lõuend 1994a LEIS Malle TALLINN ESTONIA

Mõõdud 40 x 40 cm
Alghind  2000 EUR
Pakkumisi 9
Haamrihind 2800 EUR

Malle Leisi „Vilivere“ maalide vaatamine on justkui pugemine kunstniku hinge, looduse vaatlemine läbi tema silmade. Oma intervjuudes on Leis rääkinud, kuidas lasi suvekodus meelega rohul pikaks kasvada, et saaks jälgida metsiku looduse vaba kasvamist, detailselt piiluda iga kõrre ja rohulible vaimustavasse maailma.

Omavahel süsteemse trio moodustavad „Vilivere V, VI ja VII“ kujutavad tükikest Põhja-Eesti rohumaast selle erinevates säravates toonides. Kunstniku ees on lahti rullunud filmilint, milles tuule käes sahisevad rohulibled hakkavad lugusid jutustama, võimendades looduses peituvat poeesiat ja andes iga värviga edasi selle uue mõju. Nii jälgib Leis armastatud vaadet erinevatel kellaaegadel ja täheldab valguse mängu taimedel, selle muutumist säravast kollaseks sügavsumedaks roheliseks ning vastupidi.

“Vilivere VI” mängib naturaalse ja kunstliku valguse piirimail. Suveöös, mil loodus end juba puhkama on seadnud, paistab järsku puudele autotulede kuma, tuues esile uued, öös säravad võimsamad varjundid ja kontrastid.