Kalev Mark Kostabi
Kalev Mark Kostabi “Conversation pieces”, 1997. 101 x 75 cm.

Kalev Mark Kostabi “Conversation pieces”

KEVADOKSJON 2024

Õli lõuendil. 1997.
All paremal: KOSTABI 1997
Pöördel: Kostabi CONVERSATION PIECES (SWEET SIXTEEN) 1997

Mõõdud 101 x 75 cm
Alghind  6500 EUR
Pakkumisi
Haamrihind

USAs eesti perre sündinud ning praegu oma elu Rooma ja New Yorgi vahel jagav Kalev Mark Kostabist (s 1960) kujunes 1980. aastail üks kohaliku kunsti juhtfiguure kuulsas East Village´is. Peagi märkasid tema publikut kõnetavat kunsti ka erinevad plaadifirmad ja nii on ta lisaks teistele kuulsatele artistidele kujundanud Guns N´Roses´e plaadiümbrise, kes tema teose pealkirja “Use your illusion” ka kogu plaadi pealkirjaks panid.

Kohtume Kostabi teostel justkui Dali, De Chirico või Magritte´iga, kuid siiski vaid talle omases vormis. Kunstniku tegelased räägivad universaalses keeles, neid ei piira rass ega kultuuriline taust. Vihjeid oma sõnumile annab kunstnik sageli hoopis läbi pealkirjade, mis on tema loomeprotsessi oluline osa. 

Mosaiigina kokku pandud mõtlikest portreedest koosnev “Conversation pieces” (eesti k “Jututeemad”) on 1997. aastal Itaalias välja antud Kostabi teoseid koondava kataloogi kaanepildiks. Kunstnik on nutikalt lisanud teosele kahemõttelise alapealkirja “Sweet sixteen” mis käesoleval maalil viitab portreede arvule. Varju ja valgusega mängides loob ta põneva, sõna otseses mõttes arutlema ärgitava teose, mis kuulub Kostabi loomingu kuldaega. 

Tekst: Katre Palm