Juhan Püttsepp Kevadmaastik
Juhan Püttsepp Kevadmaastik
Juhan Püttsepp “Kevadmaastik heinakuhjaga”, 1950-ndad. 40 x 50 cm.
Juhan Püttsepp “Kevadmaastik heinakuhjaga”, 1950-ndad. 40 x 50 cm.

Juhan Püttsepp “Kevadmaastik heinakuhjaga”

SÜGISOKSJON 2023

Õli vineeril. 1950-ndad.
Pöördel: J. Püttsepp Kevadmaastik heinakuhjaga

Mõõdud 40 x 50 cm
Alghind   3400 EUR
Pakkumisi 3
Haamrihind 3800 EUR

Pallaslane Juhan Püttsepp (1898-1975) töötas peale kooli lõpetamist õpetajana Põltsamaal ja Tartus. Aktiivse ühiskonnategelasena asus ta 1943. aastal juhtima Pallast, hilisema nimega Tartu Riikliku Kunstiinstituuti.Näitustel esinema hakkas kunstnik juba 1920. aastatest alates, mil osati hinnata tema pehmet koloriiti ja voolavat maalilisust.

“Kevadmaastik heinakuhjaga” on pallasliku neorealismi hea näide, demonstreerides, kuidas ka argine maastikumotiiv võimaldab arendada koloristlikku meisterlikkust. Püttsepa looduslähedane maneer sobib maaelupiltideks hästi, ta on vahetu vaatleja ja meeleolu edasiandja. 

Kunstnik kasutab kõrvuti sinist ja pruuni, keeruline kombinatsioon, mida maitsekalt kooskasutada on eraldi oskus, kuid mida Püttsepa töödel kohtame ometi sageli ja nii toob kogenud käe all see teosele korraga nii soojust kui särtsakat põnevust. Ja kas märkasite puude taga vaikselt mööda jõrisevat tänapäeval juba nostalgiliselt mõjuvat bussi? Toob see ehk kevadiseks koolivaheajaks maale koolilapsi?